Awangarda

Jeszcze się zastanawiasz, czy do nas dołączyć? Masz sporo pytań? Na część – a może nawet wszystkie – staramy się odpowiedzieć poniżej. Poczytaj, pomyśl i wybierz Medyczną w Głogowie. To Twoja szansa na karierę w branży medycznej.

Ile będzie mnie kosztowała nauka w Medycznej w Głogowie?

Szkoła jest dla Ciebie darmowa. Kształcimy nieodpłatnie. Nie ponosisz więc kosztów wpisowego ani nie płacisz czesnego na kierunkach: Higienistka Stomatologiczna, Asystentka Stomatologiczna, Technik Masażysta, Opiekun Medyczny czy Terapeuta Zajęciowy. Symboliczne czesne jest tylko na kierunku Technik Farmaceutyczny.

Muszę mieć zdaną maturę, żeby rozpocząć naukę w Medycznej w Głogowie? 

Nie. Musi mieć jedynie ukończoną szkołę średnią i już możesz zacząć  zdobywać zawód medyczny, który da Ci szansę na karierę w branży medycznej. 

Kiedy mogę zacząć naukę? 

Każdego roku prowadzimy dwa nabory – letni i zimowy. W przypadku letniego kształcenie zaczynasz we wrześniu/październiku, a w przypadku zimowego – w styczniu/lutym. 

Gdzie będę się uczyć?

Siedziba główna naszej szkoły znajduje się w kamienicy na al. Wolności 11. To charakterystyczna zielona kamienica obok Banku PKO BP. Nie da się nas nie zauważyć. To właśnie tam mamy świetnie wyposażone sale do praktycznej nauki zawodów medycznych oraz do kształcenia teoretycznego. Kameralny klimat naszej szkoły pozwala nam kształcić efektywnie i to w małych grupach. 

Dlaczego warto wybrać Medyczną w Głogowie? 

Jesteśmy jedyną szkołą specjalistyczną, która kształci tylko na kierunkach medycznych. Powinno to mieć dla Ciebie kolosalne znaczenie. Zaczynając naukę u nas masz pewność, że będziesz pod opieką profesjonalnej i wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz będziesz się kształcić w profesjonalnych salach do praktycznej nauki zawodów medycznych. Nikt w regionie nie ma tak wyposażonych sal i nikt tak profesjonalnie nie podchodzi do kształcenia w zawodach medycznych. Uważamy, że tutaj wybór jest prosty – tylko Policealna Szkoła Medyczna Awangarda w Głogowie. 

Czy Medyczna w Głogowie ma doświadczenie w kształceniu w zawodach medycznych? 

Ogromne! Od 10 lat kształcimy w Głogowie na kierunkach, które mamy w swojej ofercie edukacyjnej. Poza tym jako jedyni w regionie oferujemy kierunek Technik Farmaceutyczny. To elitarny kierunek, po którym perspektywy zatrudnienia są niesamowite. 

Który kierunek wybrać? 

To zależy od Ciebie. Możemy Ci jedynie podpowiedzieć, że warto wziąć pod uwagę m.in.: zainteresowania i plan na przyszłość; Twoją obecną pracę oraz na przykład ile czasu chcesz przeznaczyć na zdobycie zawodu medycznego. W wyborze kierunku pomożemy. Po prostu do nas zadzwoń – 76 745 40 02 lub odwiedź nas w szkole na al. Wolności 11 w Głogowie. 

Ile trwa nauka? 

To zależy, który kierunek wybierzesz. Jest to 1 rok nauki w przypadku: Asystentki Stomatologicznej, Opiekuna Medycznego czy Terapeuty Zajęciowego. Ale tytuł zawodowy Higienistki Stomatologicznej czy Technika Masażysty zdobędziesz po 2 latach, a Technika Farmaceutycznego po 2,5 roku. 

Jaka jest granica wieku, po przekroczeniu której nie dostanę się do Medycznej w Głogowie? 

Nie ma takiej granicy! Jeżeli jesteś po szkole średniej i masz ochotę na zdobycie tytułu zawodowego w zawodzie medycznym to możesz do nas dołączyć. Nieważne czy masz 20, 30, 40 czy może 60 lat. Czas na zmianę życia zawodowego jest dobry w każdym wieku i my w tej zmianie Ci pomożemy. 

Czy faktycznie po ukończeniu Medycznej w Głogowie będę posiadać wykształcenie medyczne? 

Tak. I to wykształcenie potwierdzone dyplomem zawodowym. Nasi absolwenci w 100 procentach zadają państwowe egzaminy zawodowe i otrzymują dyplomy potwierdzające ich kwalifikacje. Dlatego niezwykle ważne jest kształcić się w renomowanej i specjalistycznej szkole policealnej. My taką jesteśmy! Zapraszamy do Policealnej Szkoły Medycznej Awangarda w Głogowie. 

Czy będąc słuchaczem Medycznej w Głogowie mam status ucznia? 

Tak. Jesteśmy szkołą, która kształci zgodnie z wymogami ministerialnymi. Spełniamy wszystkie wymagania. Tym samym wydajemy naszym słuchaczom bezpłatnie zaświadczenia dla instytucji, które od nich tego wymagają. 

Czy po ukończeniu Medycznej w Głogowie moje kwalifikacje zawodowe będą uznawane za granicą? 

Tak. W całej Unii Europejskiej Twoje kwalifikacje potwierdzone polskim egzaminem państwowym i dyplomem zawodowym będą honorowane. Twój dyplom nie wymaga nostryfikacji.

Czy muszę chodzić na zajęcia? 

Tak. Nie ma możliwości ukończenia Medycznej w Głogowie bez wymaganej frekwencji i dobrego przygotowania teoretycznego i praktycznego, które pozwalają bez problemu zdać egzamin państwowy. Poważnie podchodzimy do kształcenia w zawodach medycznych, bo chcemy, żeby nasi absolwenci odnosili sukcesy na rynku pracy w branży medycznej. 

Kiedy odbywają się zajęcia? 

Zwykle w weekendy i popołudniami. Jesteśmy elastyczni i na pewno pogodzisz naukę z życiem rodzinnym i zawodowym niezależnie od tego, na jakim etapie życia jesteś.

Czy będę się nudzić? 

Absolutnie nie! Jest trochę teorii, ale przede wszystkim kształcimy praktycznie. Faktycznie przygotowujemy Ciebie do wykonywania wybranego zawodu medycznego. Z nami nie będziesz się nudzić i na pewno się nauczysz. Nie ma nic lepszego niż nauka przez doświadczenie, prawda? 

Czy masz jeszcze jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu. Wykręć numer 76 745 40 02, a na pewno na nie odpowiemy. Miej 100 procent pewności zanim rozpoczniesz naukę w Policealnej Szkole Medycznej Awangarda w Głogowie! Zapraszamy!