Awangarda

Na początek trochę się pochwalimy Policealna Szkoła Medyczna Awangarda Głogów to nowoczesna placówka ze znakomicie przygotowanym zapleczem dydaktycznym i wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną. Szkoła mocno sprofilowana. Wyspecjalizowana. Mamy praktyków, którzy najlepiej potrafią uczyć przez doświadczenie z użyciem sprzętu, z którym nasi słuchacze zetkną się po procesie kształcenia.

Po co to wszystko? Bo mamy świadomość, jak odpowiedzialne mamy zadanie. Jak ważne jest, żeby nasi uczniowie byli jak najlepiej przygotowani do niesienia pomocy innym ludziom. Zawody medyczne są zawodami zaufania społecznego. Nie możemy tego zaufania zawieść. Nie możemy sobie pozwolić na niedociągnięcia. Stąd nasze profesjonalne podejście do wszystkich kwestii związanych z edukacją.

Ciągle przysłuchujemy się dyskusjom dotyczącym rozwoju zawodów medycznych w Polsce. Wiemy, że musimy odpowiadać na potrzeby społeczeństwa. Na niedociągnięcia w systemie służby zdrowia, na braki kadrowe w szpitalach i przychodniach.

  • Nowe zawody medyczne, które można by utworzyć, to np. asystent lekarza czy referent medyczny – podsumował jedną z dyskusji w 2019 roku, spisanej na www.gov.pl, Ryszard Maciejewski z Uniwersytetu Medycznego z Lublina.
  • Tworzenie nowych zawodów wynika z potrzeb pacjentów, a także z potrzeb i możliwości szpitali – mówił z kolei Jarosław Fedorowski z Pracodawców RP podczas tego samego spotkania. – Jednak istotne jest, abyśmy wprowadzali w medycynie takie nowe zawody, które dają w rezultacie efektywną opiekę nad pacjentem, także pod względem ekonomicznym – dodał.

Policealna Szkoła Medyczna Awangarda Głogów odpowiada na te potrzeby. Dlatego dołączcie do nas i kształćcie się u najlepszych.

Z medycznym pozdrowieniem

Policealna Szkoła Medyczna Awangarda Głogów